Karty pracy do wykorzystania podczas zajęć z dziećmi - “Elementarz Emocji”


Aż 60 kart pracy dla nauczycieli, pedagogów, psychologów, terapeutów, rodziców.


Jest to bardzo prosty sposób na przygotowanie na każde zajęcia efektywnego narzędzia pracy. Zestaw “Elementarz Emocji” spowoduje, że spotkania staną się ciekawsze, inspirujące do dalszych rozmów. Pozwolą w łatwiejszy sposób porozmawiać na tematy trudne, nie pytając o nie wprost. Otrzymasz gotowe ćwiczenia, sposoby w jakie można przerobić dany problem.

Nieoceniona pomoc dla każdego kto pracuje z dzieckiem.

Co otrzymujesz?


Plik pdf z ćwiczeniami do wielokrotnego wykorzystania.

Możesz wydrukować je tyle razy, ile potrzebujesz. Wybrane przez Ciebie karty mogą stać się pięknie opracowanym graficznie i przemyślanym zadaniem domowym. 

W kartach znajdziesz:

  • różnorodne zadania typu: narysuj, wypisz, połącz, posegreguj, podziel, ułóż od najmniej do najbardziej
  • krótkie wiersze, na podstawie, których należy wykonać określone ćwiczenia.
  • gotowe tematy do przedyskutowania z dzieckiem.

Do pracy z kartami potrzebujesz wyłącznie czegoś do pisania i rysowania. Karty można wykorzystywać w dowolnej kolejności. Jeśli jednak zdecydujesz się podążać za nimi w zaproponowanym przeze mnie układzie, zajęcia będą spójne. Kolejne spotkania będą nawiązywać do poprzednich, pogłębiając temat i opierając się o przepracowaną już bazę.

Dla kogo są te karty?


Nauczycieli, pedagogów, psychologów, terapeutów, rodziców.


Każdego kto pracuje z dzieckiem, ale też i dla każdego, któremu rozwój dziecka nie jest obojętny. Materiał przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 4 do 12 roku życia a nawet i więcej.

Wszystko zależy od osoby prowadzącej. Pewne pytania można upraszczać, a z dziećmi starszymi można wykorzystywać pełną gamę zaproponowanego słownictwa.

Jakie tematy poruszają karty?


Emocji.

Między innymi takie jak:

Smutek

Zastanawiamy się z jakich emocji składa się smutek, jak on wygląda i jakie może być jego natężenie. Czy może on mieć coś wspólnego ze złością. Będziemy uczyć się tego, że smutek nie trwa wiecznie i czasem nawet przynosi korzyści. Pomyślimy też w co fajnego może przerodzić się złe zdarzenie. Wszystko to po to, aby znowu poczuć radość, aby nauczyć się poprawiać sobie nastrój i dowiedzieć się, że jest to w ogóle możliwe.

Płacz

Zastanawiamy się, czy to wstyd, że płaczemy. Co daje nam płacz? Poznamy też i omówimy też dość trudne wyrazy takie jak: żałoba, poczucie straty, rozpacz, zranienie, przygnębienie, zawiedzenie. Pomyślimy o tym, jakie możemy mieć zmartwienia, jakie mogą mieć zmartwienia nasi rodzice i czy każdy martwi się o to samo i tak samo. Nauczymy się pomagać sobie i innym.

Złość

Uczymy się tego, że mamy prawo czuć złość, jak ją poprawnie wyrażać i sobie radzić. Analizujemy jak wygląda złość kontrolowana, a jak niekontrolowana i jak rozpoznać ją w naszym ciele. Czy zawsze osoba na której wyładowaliśmy złość jest tą osobą, która zawiniła? Podejmiemy też tematy: Czy mogę być zły na samego siebie? Dlaczego mogę być zły na samego siebie i jakie uczucia mogą mi towarzyszyć przy tym? Porozmawiamy też o zrzucaniu winy na innych.

Dlaczego warto siegnąć po karty pracy?


Dają możliwości poruszenia z dzieckiem trudnej tematyki związanej z emocjami.

Emocjami, z którymi każde dziecko będzie musiało się zmierzyć.


Uczą rozpoznawania własnych emocji i innych.

Pomagają przepracować techniki pozbywania się agresywnych zachowań, panowania nad sobą. Zwracają uwagę na różnorodność, akceptację, samoświadomość.


Uczą zrozumienia własnych emocji

Dziecko uczy się o różnych rodzajach emocji, i o tym, że są one częścią jego samego.


Uczą poznawania siebie samego i samodzielnego rozwiązywania problemów.

Dziecko oswoi się z tym, co dotychczas bardzo często było dla niego trudne do zrozumienia.

Kupując karty pracy zyskujesz

60 kart pracy

Do wielokrotnego wykorzystania. Możesz wydrukować w takiej ilości, jaką potrzebujesz.

Czas

Który musiałbyś przeznaczyć na wymyślanie i przygotowanie przemyślanych i logicznie ze sobą powiązanych zadań.

Inspiracje

Otrzymasz gotowe materiały, które ułatwią Ci pracę z dzieckiem na tematy związane z emocjami.

Nazywam się Katarzyna Bayer,


Jestem psychologiem z wieloletnim doświadczeniem w pracy. Wyspecjalizowałam się w pracy z dziećmi i rodziną. Głównie opieram się na pracy z emocjami, gdyż to one są kluczem do rozwiązania problemów z tak zwanym nieodpowiednim zachowaniem dziecka.

Jestem szkoleniowcem od 30 lat, szkolę kadrę pedagogiczną, a także pracuję we własnym gabinecie z dziećmi.

Jestem terapeutą Integracji Sensorycznej, a więc w szkoleniach przekazuję pomysły związane z zastosowaniem tej metody w pracy z dużą grupą dzieci w placówce.

Jestem arteterapeutą, dlatego też w szkoleniach znajdziecie materiały związane z bajkoterapią, psychodramą, muzyką. Dowiecie się jak wykorzystywać te metody do kształtowania słownika emocjonalnego u dzieci.

Jestem też rytmiczką. W szkoleniach znajdziecie piosenki, zabawy muzyczne, instrumentacje, treści przedstawień ubranych w ciekawą, i przede wszystkim odpowiednią dla dziecka muzykę.

Jestem certyfikowanym terapeutą Kinezjologii Edukacyjnej, terapeutą Terapii Taktylnej wg dr Masgutowej, oraz terapii odruchów tej sami Pani doktor.

Zapraszam do zapoznania się ze szkoleniami, posłuchania przygotowanych przeze mnie treści, ściągnięcia dostępnych materiałów.

Jeśli potrzebujesz porady, umów się na konsultacje. tel. 790 475767