mgr Katarzyna Bayer zaprasza na

Certyfikowane szkolenie teoretyczno - praktyczne.

Konflikty w grupie przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Szukasz odpowiedzi na poniższe pytania?

  • Jak reagować poprawnie w przypadku konfliktu?
  • Jak wyeliminować agresywne zachowanie i zmniejszać częstotliwość konfliktów?
  • Jakich technik pracy używać, aby panować odpowiednio nad niekontrolowanymi wybuchami dzieci?
  • Dlaczego narzędzia, których używam nie działają zadowalająco?
  • Jak pracować z dzieckiem, które przenosi agresję z domu?


Co znajdziesz w szkoleniu?

Szkolenie zawiera bardzo konkretne wskazówki, zawierające schemat reagowania podczas konfliktu. Otrzymacie narzędzia pomocne w kształtowaniu grupy tak, aby konfliktów było jak najmniej. Dowiecie się jakie kompetencje należy rozwijać oraz jak pracować z dzieckiem, które w domu doświadcza agresji i przenosi ją na grupę.

Porozmawiamy o tym, czy szukanie winnego w konflikcie jest poprawne, w jakim stopniu pomogają zakazy, nakazy, kiedy złość należy oceniać negatywnie i co z nią zrobić?

Poruszymy dosyć zaskakujący temat: Czy konflikt jest czymś złym i czy może mieć zalety? Czy przedkładanie własnych interesów ponad interesy innych jest niepoprawnym zachowaniem? Porozmawiamy o tym, czy należy powstrzymywać emocje, czy dzieci powinny zgadzać się na wszystko i na ile mamy promować niezależność dziecka?

To nie wszystko!

Poznasz narzędzie: Komunikacja pozbawiona agresji. Dowiesz się jak odpowiednio komunikować się oraz jak sprawdzić czy dziecko nas rozumie.

Porozmawiamy o tym, czym różni się konflikt od agresji, jakie mogą być nieoczywiste reakcje na konflikt, kiedy wycofanie jest dobre a kiedy złe oraz czy zawsze za konflikt ktoś musi być odpowiedzialny?

Co otrzymam?

Szkolenie trwa 1 godzinę i 45 minut. Zawiera mnóstwo wyjaśnień, cennej wiedzy dla każdego praktyka oraz zestawy konkretnych materiałów do pracy, podzielonych na określone zagadnienia.

Po odbyciu szkolenia w formie online otrzymasz imienny certyfikat.

A co z praktyką?

Jak zawsze, podczas szkoleń, które prowadzę przygotowałam również i tutaj szereg zajęć praktycznych i konkretnych pomocy.

W szkoleniu znajdziecie kilkanaście różnorodnych rodzajów ćwiczeń, zebranych w kilkadziesiąt przykładowych i gotowych tematów do pracy.

Krok po kroku przećwiczymy sposób reagowania na konflikt czy też agresywne zachowanie. Od tej pory będziecie już wiedzieć co robić,

Otrzymacie 16 kart do własnego wydruku, które będziecie mogli wykorzystać podczas zajęć do wspólnych rozmów i ćwiczeń.

W szkoleniu prezentuję mnóstwo ćwiczeń, które mają na celu umniejszyć konflikty i zlikwidować agresję. Są to ćwiczenia m.in. : Ważne rozmowy, Słownik emocji, Odpowiadanka, Dokańczanka, Jak wyglądają emocje? (ćwiczenie samoświadomości), Uczymy empatii, Buduję pewność siebie, Lubię i akceptuję innych. Będą ćwiczenia łączące zachowanie z określeniem cech charakteru, ćwiczenia rozwijające pojęcia związane z emocjami, osobowością, ćwiczenia rozpoznawania przez dzieci emocji. Znajdą się obowiązkowo ćwiczenia, które mają na celu zapobiegać popadaniu w złość i ostry konflikt, ćwiczenia samoświadomości, rozpoznawania symptomów złości i ponoszenia konsekwencji.

Dlaczego warto zainwestować w to szkolenie?

Konflikty są, były i będą nam towarzyszyć. Są one częścią dynamicznych reakcji zarówno dzieci jak i dorosłych. Pedagodzy, którzy pracują w placówkach oświatowych, w przedszkolu czy też w szkole, spotykają się z nimi na codzień. Można powiedzieć, że są one ich chlebem codziennym, szczególnie w tych czasach, w których kontakty społeczne są mocno ograniczane.

Z pewnością w grupie, w której konflikty pojawiają się bardzo często i doprowadzają do niebezpiecznych i nieprzyjemnych sytuacji, nie pracuje się miło.

Często stajemy przed problemem: Co z tym wszystkim zrobić? Jak zareagować poprawnie? Jak to zmienić? Nad czym pracować, aby wyeliminiować uporczywe konflikty i zapobiec agresywnym zachowaniom?

Chcesz opanować techniki, które na prawdę coś zmieniają? Zrozumieć mechanizm konfliktów i nie dać się im ponieść? Nie czekaj i przyłącz się do grupy osób, którzy się szkolą. Zainwestuj we własny rozwój. Zainwestuj w siebie.

Jakie umiejętności opanuję?

Po szkoleniu opanujesz umiejętność znacznego zmniejszania agresji werbalnej i niewerbalnej, umiejętność poprawnej oceny konfliktu i adekwatnego reagowania na niego. Zrozumiesz co chcą dzieci powiedzieć światu, uwikłując się w konflikt i co z tym zrobić. Nabierzesz umiejętności poprawnego zwracania uwagi dzieciom i tworzenia przyjaznego środowiska w grupie.

Nauczysz się odróżniać konfilkt od agresji oraz reagować w momencie, w którym należy to robić. Będziesz miała w zasięgu ręki zestaw ćwiczeń, które pomagają eliminować agresję i umniejszać konflikty. Nauczysz się krok po kroku reguł komunikacji bez przemocy.

Co wyróżnia ten kurs?

Podchodzę do konfliktu w sposób właściwy, to znaczy nie twierdzę, że możemy go wyeliminować. Uwzględniając takie założenie, dopiero możemy zacząć efektywnie pracować. Pomagam zrozumieć powody konflitków i daję realne narzędzia do nauczenia dzieci ich rozwiązywania i umniejszania.

To szkolenie to również zestaw praktycznych porad i konkretnych narzędzi czyli: jak mówić, co robić, jak pracować. Nie jest to tylko wykład, po którym macie więcej zamieszania w głowie a niżeli przed nim. Jestem praktykiem i wiem jak w Wasz zabiegany plan pracy przemycić treści, które pomogą osiągnąć spokój Wam i dzieciom w grupie, realizując przy tym program.

Dlaczego warto?

Za tak niewielkie pieniądze warto pozbyć się codziennej frustracji. Z pewnością często obwiniacie siebie za to, że grupa stwarza dużo problemów i jest wytykana palcami przez innych nauczycieli jako aspołeczna, nie do opanowania. To szkolenie to rozwiązanie Waszych problemów. Przede wszystkim potrzebujecie obiektywnego spojrzenia specjalisty, którym jestem. Uwzględnienia nawet tego, że być może na prawdę trafiliście na dużą grupę dzieci z tak zwanymi problemami. Nie czekajcie aż się wszystko samo zmieni albo jak to się mówi “dzieci wyrosną”. Z agresji się nie wyrasta a częste i niekontrolowane konflikty właśnie do niej doprowadzają. Aby praca stała się bardziej satysfakcjonująca, warto poświęcić trochę czasu na zdobycie narzędzi do tego, aby osiągnąć spokój w grupie, ustalić zasady. Umieć je wyegzekwować nawet od tych “czarnych owiec”.

W obecnych czasach, kiedy co chwilę wszystko się zmienia, dzieci raz chodzą do placówki a potem znowu zostają w domu, konflikty jeszcze bardziej się nasilają. Nie czekaj.

Nazywam się Katarzyna Bayer


Jestem psychologiem z wieloletnim doświadczeniem w pracy. Wyspecjalizowałam się w pracy z dziećmi i rodziną. Głównie opieram się na pracy z emocjami, gdyż to one są kluczem do rozwiązania problemów z tak zwanym nieodpowiednim zachowaniem dziecka.

Jestem szkoleniowcem od 30 lat, szkolę kadrę pedagogiczną, a także pracuję we własnym gabinecie z dziećmi.

Jestem terapeutą Integracji Sensorycznej, a więc w szkoleniach przekazuję pomysły związane z zastosowaniem tej metody w pracy z dużą grupą dzieci w placówce.

Jestem arteterapeutą, dlatego też w szkoleniach znajdziecie materiały związane z bajkoterapią, psychodramą, muzyką. Dowiecie się jak wykorzystywać te metody do kształtowania słownika emocjonalnego u dzieci.

Jestem też rytmiczką. W szkoleniach znajdziecie piosenki, zabawy muzyczne, instrumentacje, treści przedstawień ubranych w ciekawą, i przede wszystkim odpowiednią dla dziecka muzykę.

Jestem certyfikowanym terapeutą Kinezjologii Edukacyjnej, terapeutą Terapii Taktylnej wg dr Masgutowej, oraz terapii odruchów tej sami Pani doktor.

Zapraszam do zapoznania się ze szkoleniami, posłuchania przygotowanych przeze mnie treści, ściągnięcia dostępnych materiałów.

Jeśli potrzebujesz porady, umów się na konsultacje. tel. 790 475767