mgr Katarzyna Bayer zaprasza na

Certyfikowane szkolenie teoretyczno - praktyczne.

Uczymy rozwiązywać konflikty cz. I

O czym będziemy rozmawiać?

  • Jak uczyć dzieci zdecydowanie ale spokojnie i kulturalnie informować o swoich potrzebach?
  • Będziemy zwracać szczególną uwagę na szacunek do różnorodności.
  • Czy różnorodność jest częstą bazą konfliktów?
  • Porozmawiamy jak nauczyć dzieci odróżnić zdarzenia celowe od przypadkowych?
  • Nauczymy dzieci jak reagować, gdy ktoś je zaczepia lub coś je denerwuje?
  • Jak nauczyć dzieci nagocjacji i dogadywania się?


Co znajdziesz w szkoleniu?

Szkolenie zawiera bardzo konkretne wskazówki, które mają na celu zmniejszenie niekontrolowanych agresywych zachowań w grupie. Praca nad tym, aby dzieci były ugodowe, zgodne i wyrozumiałe w stosunku do siebie powinna odbywać się codziennie. Dlatego też porozmawiamy o tym na co zwrócić szczególną uwagę podczas codziennych zajęć.

Porozmawiamy o tym, czy na wszystko mamy wpływ. Jakie zdarzenia mogą wywołać konflikt i czy zawsze są one celowe? Ważne jest to, aby dzieci nabrały umiejętności poprawnej oceny podstawy konflitku i takie ćwiczenia będziemy również przerabiać - Rozumiem siebie i rozumiem też innych.

Poruszymy temat różnorodności. Jest ona częstą podstawą konfliktów dlatego jest ważne, aby dzieci zdawały sobie z sprawę z tego, że każdy jest inny. Uczymy się szacunku do siebie. Podczas zaproponowanych ćwiczeń dzieci będą sprawdzać co ich łączy a co ich różni. Dowiecie się też jak podnosić samoocenę dzieci.

To nie wszystko!

Poćwiczymy element: Komunikacji pozbawionej agresji - Jak spokojnie komunikować o moim problemie.

Porozmawiamy o tym, w jaki sposób zaburzenia uwagi, mogą wpływać na grupę, na częstotliwość konfliktów i co można z tym zrobić.

Dowiecie się też jak lęki dzieci mogą wpływać na agresję.

Co otrzymam?

Szkolenie trwa 2 godzinę i 12 minut. Zawiera mnóstwo wyjaśnień, cennej wiedzy dla każdego praktyka oraz zestawy konkretnych materiałów do pracy, podzielonych na określone zagadnienia.

Po odbyciu szkolenia w formie online otrzymasz imienny certyfikat.

A co z praktyką?

Jak zawsze, podczas szkoleń, które prowadzę przygotowałam również i tutaj szereg zajęć praktycznych i konkretnych pomocy.

W szkoleniu znajdziecie 9 zestawów ćwiczeń, spisanych w formie pdf. Dodatkowo prawie 40 kart do wydruku, na bazie których znajdziecie tematy do dyskusji z dziećmi.

W szkoleniu prezentuję mnóstwo ćwiczeń, które mają na celu umniejszyć konflikty i zlikwidować agresję. Są to ćwiczenia m.in. : Spokojnie opowiadam o problemie. Rozumiem zdarzenia przypadkowe. Czy potrafię czytać w myślach? Ludzie są różni. Co mogę robić w zamian? Czy wszystkie stokrotki są takie same? Wymieszane karty tego co lubię i czego nie lubię. Powiedz mi o tym. Dogadujemy się.

I wiele, wiele innych.

Dlaczego warto zainwestować w to szkolenie?

Konflikty są, były i będą nam towarzyszyć. Są one częścią dynamicznych reakcji zarówno dzieci jak i dorosłych. Pedagodzy, którzy pracują w placówkach oświatowych, w przedszkolu czy też w szkole, spotykają się z nimi na codzień. Można powiedzieć, że są one ich chlebem codziennym, szczególnie w tych czasach, w których kontakty społeczne są mocno ograniczane.

Z pewnością w grupie, w której konflikty pojawiają się bardzo często i doprowadzają do niebezpiecznych i nieprzyjemnych sytuacji, nie pracuje się miło.

To nie jest tak, że problem agresji, czy nadmiernych konfliktów można załatwić w jeden dzień. Ani też to nie jest tak, że problem ma tylko jedno oblicze i powstaje w jednej chwili. Trzeba pracować nad osobowością dzieci, nad poczuciem ich własnej wartości, umiejętnością rozumienia swoich potrzeb, poprawnego sposobu ich wyrażania. To jest praca na "pełen etat" i tylko przemyślane działania przyniosą pożądane rezultaty.

Chcesz poznać sposoby pracy? Chcesz otrzymać bazę ćwiczeń i techniki działania? Nie czekaj i przyłącz się do grupy osób, którzy się szkolą. Zainwestuj we własny rozwój. Zainwestuj w siebie.

Jakie umiejętności opanuję?

Po szkoleniu opanujesz umiejętność znacznego zmniejszania agresji werbalnej i niewerbalnej, umiejętność poprawnej oceny konfliktu i adekwatnego reagowania na niego. Nauczysz się różnych technik prowadzenia ćwiczeń i zajęć w taki sposób, aby pomagały dzieciom same rozwiązywać problemy dnia codziennego, panować nad swoją agresją. Będziesz wiedzieć jak wzmacniać w dzieciach pozytywne myślenie o nich samych oraz o kolegach.

Nauczysz się jak zacieśniać poczucie przyjaźni i bezpieczeństwa w grupie. Będziesz mieć w zasięgu ręki zestaw ćwiczeń, które pomagają eliminować agresję i umniejszać konflikty. Nauczysz dzieci jak mają w kulturalny sposób wyrażać swoje potrzeby.

Co wyróżnia ten kurs?

Podchodzę do konfliktu w sposób właściwy, to znaczy nie twierdzę, że możemy go wyeliminować. Uwzględniając takie założenie, dopiero możemy zacząć efektywnie pracować. Pomagam zrozumieć powody konflitków i daję realne narzędzia do nauczenia dzieci ich rozwiązywania i umniejszania.

To szkolenie to również zestaw praktycznych porad i konkretnych narzędzi czyli: jak mówić, co robić, jak pracować. Nie jest to tylko wykład, po którym macie więcej zamieszania w głowie a niżeli przed nim. Jestem praktykiem i wiem jak w Wasz zabiegany plan pracy przemycić treści, które pomogą osiągnąć spokój Wam i dzieciom w grupie, realizując przy tym program.

Dlaczego warto?

Za tak niewielkie pieniądze warto pozbyć się codziennej frustracji. Z pewnością często obwiniacie siebie za to, że grupa stwarza dużo problemów i jest wytykana palcami przez innych nauczycieli jako aspołeczna, nie do opanowania. To szkolenie to rozwiązanie Waszych problemów. Przede wszystkim potrzebujecie obiektywnego spojrzenia specjalisty, którym jestem. Uwzględnienia nawet tego, że być może na prawdę trafiliście na dużą grupę dzieci z tak zwanymi problemami. Nie czekajcie aż się wszystko samo zmieni albo jak to się mówi “dzieci wyrosną”. Z agresji się nie wyrasta a częste i niekontrolowane konflikty właśnie do niej doprowadzają. Aby praca stała się bardziej satysfakcjonująca, warto poświęcić trochę czasu na zdobycie narzędzi do tego, aby osiągnąć spokój w grupie, ustalić zasady. Umieć je wyegzekwować nawet od tych “czarnych owiec”.

W obecnych czasach, kiedy co chwilę wszystko się zmienia, dzieci raz chodzą do placówki a potem znowu zostają w domu, konflikty jeszcze bardziej się nasilają. Nie czekaj.

Nazywam się Katarzyna Bayer


Jestem psychologiem z wieloletnim doświadczeniem w pracy. Wyspecjalizowałam się w pracy z dziećmi i rodziną. Głównie opieram się na pracy z emocjami, gdyż to one są kluczem do rozwiązania problemów z tak zwanym nieodpowiednim zachowaniem dziecka.

Jestem szkoleniowcem od 30 lat, szkolę kadrę pedagogiczną, a także pracuję we własnym gabinecie z dziećmi.

Jestem terapeutą Integracji Sensorycznej, a więc w szkoleniach przekazuję pomysły związane z zastosowaniem tej metody w pracy z dużą grupą dzieci w placówce.

Jestem arteterapeutą, dlatego też w szkoleniach znajdziecie materiały związane z bajkoterapią, psychodramą, muzyką. Dowiecie się jak wykorzystywać te metody do kształtowania słownika emocjonalnego u dzieci.

Jestem też rytmiczką. W szkoleniach znajdziecie piosenki, zabawy muzyczne, instrumentacje, treści przedstawień ubranych w ciekawą, i przede wszystkim odpowiednią dla dziecka muzykę.

Jestem certyfikowanym terapeutą Kinezjologii Edukacyjnej, terapeutą Terapii Taktylnej wg dr Masgutowej, oraz terapii odruchów tej sami Pani doktor.

Zapraszam do zapoznania się ze szkoleniami, posłuchania przygotowanych przeze mnie treści, ściągnięcia dostępnych materiałów.

Jeśli potrzebujesz porady, umów się na konsultacje. tel. 790 475767